Μαθητικός Διαγωνισμός EUROSCOLA

Τετάρτη 14 Μαρτίου 2012

Η Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης ανακοίνωσε τα αποτελέσματα του διαγωνισμού EUROSCOLA έπειτα από αξιολόγηση των γραπτών τους και αφού έλαβε υπόψη τα κριτήρια της ξένης γλώσσας και της επίδοσης.

Από τους 24 μαθητές και μαθήτριες που επιλέχτηκαν να εκπροσωπήσουν την Περιφέρεια Ανατ. Μακεδονίας ? Θράκης στην Ημερίδα EUROSCOLA η οποία θα πραγματοποιηθεί στο Στρασβούργο στις 22 Μαρτίου 2012 οι παρακάτω είναι μαθήτριες του σχολείου μας:

1. Γιοβανοπούλου Φωτεινή
2. Καζάκου Κωνσταντίνα
3. Μπουχούρη Ραφαέλα-Ελευθερία (αναπληρωματική)

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στις παραπάνω μαθήτριες καθώς και σε όλους όσους έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό EUROSCOLA. Η προθυμία τους να συμμετέχουν στο διαγωνισμό παρόλο το βαρύ πρόγραμμα και τις υποχρεώσεις τους μας γεμίζει χαρά και αισιοδοξία για το μέλλον.